(Re)integracija građana koji se nalaze na marginama društva

(Re)integracija građana koji se nalaze na marginama društva

a) razvoj stambenih modela koji omogućavaju rješavanje stambenog pitanja za ugrožene skupine osiguravajući im smještaj u u socioekonomski heterogenim naseljima
b) razvoj programa podrške za uključivanje beskućnika, azilanata i mladih bez odgovarajuće roditeljske skrbi na tržište rada

Moramo uvijek misliti i na one slabije te slabijeg finacijskog stanja.Jer ipak su i oni dio našeg
društva.Evo mojih prijedloga i razmišljanja o ovom pitanju:a) pošto beskućnici ionako žive u ruševnim i
deastiranim zgradama i prostorima pokušati pomoću EU fondova napraviti nešto kao stambenu zajednicu.
To ima u S.O.S. selima koja su za djecu,ali ne vidim zašto to ne bi moglo biti i za odrasle osobe.
Dakle jedan od zapuštenih prostora preurediti u mjesto za stanovanje.Mada moglo bi se to i sa ovim
lokalima u gradskom vlasništvu,al nekako stambena zajednica mi je privatljivija.To ne bi bilo za stalno
osim ako su u pitanju osobe sa zdravstvenim poteškoćama i nesposobni za rade te umirovljenici.
b)Bio je program “Restart” koji je korišten za uvođenje besućnika na tržište rada i to bi se trebalo
ponoviti pošto je uzorak bio mali.Mišljenja sam također da azilante i mlade bez odgovarajuće obiteljske
skrbi također jer i oni su dio našeg društva.Tu bi sad trebale uskočiti udruge civilnog društva te organizirati radionice kako bi ih naučili novim vještinama.Tu bi se također mogao korisitit novac iz EU
fondova.